Karabük Amatör Küme'nin kanayan yarası

3.10.2019 21:00:22
Karabük Amatör Küme'nin kanayan yarası
arabük’ün her ilçesinde bir saha olmasına rağmen merkezde amatör takımlara tahsis edilen sadece 2 tane saha mevcut.

KARABÜK AMATÖR LİGİN KANAYAN YARASI FUTBOL SAHALARI

Karabük’ün her ilçesinde bir saha olmasına rağmen merkezde amatör takımlara tahsis edilen sadece 2 tane saha mevcut. Bunların bir tanesi futbol standartlarına uymuyor. Şuanda Amatör ligde 18 takım, Amatör lig ekiplerimizin alt yapı takımları, Masterler ve Veteranlar liginde 4 takım, Kadınlar Liginde Bir takımımız ve Kardemir Karabük’ün alt yaş kategorileri mevcut. Saydığımız tüm takımlarımız yeni sezonda maçlarını 5000 Evler Sahası ve Soğuksu sahasında oynayacaklardır.

Artan takım sayısına göre bu sene inanılmaz yoğunluk olacaktır sahalarda. Bu yoğunluklarda maçların aksamasına, soyunma odalarının yetersizliğine ve idman programlarının kısıtlanmasına neden olacaktır. Zaten yetersiz sahalara artı soyunma odalarının da eklenmesi kışın takımlarımıza büyük sorun olacaktır.

İÇ İŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU KARABÜK’E GELİYOR

Karabük amatör kulüplerimizin için büyük bir fırsat kapılarına geliyor. İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU Karabük Üniversitesi’nin düzenleyeceği bir etkinliğe katılmak üzere haftaya Karabük’e gelmesi bekleniliyor. Bu sorunlarını sayın bakanımıza iletilebilirse illaki bir çözüm yolu bulunulacaktır.

KULÜP YÖNETİCİLERİMİZEDE BU KONUDA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR.

Amatör Spor Kulübü Yöneticilerimize ve diğer spor kulüplerimizin yöneticilerine bu konuda büyük görevler düşüyor. Artık birlik ve beraberlik olma zamanı tek kişiyle işler yürümüyor. Birlik ve beraberlik içerisinde kararlar alınırsa daha etkin olacaktır. Yoksa a kulübü istemiş b kulübü istemiş kimsenin umrunda olmaz Birlik ve beraberlik içinde baskı kurulursa illaki bir şeyler yapılacaktır. Bu konuyu Yöneticilerimizin bir türlü sayın Bakanımıza iletmeleri gerekmektedir.

Bu sorunlara artık bir çare bulunması gerekiyor seneler geçti takım sayıları artıyor ama maalesef futbol sahası ve tesisi sayıları artmıyor. Takımlarımız idmanlarını yarım saha yapıyor. Bundan takımlarımız nasıl bir verim alabilir. Gelişen bu futbol endüstrisinde futbola uzak kalmak futbola yapılan bir ihanettir.

Amatör futbol 7’den 70’e hitap eder amatör takımlara sahip çıkılmassa o şehrin futbolundan ve gençlerinden bir şey beklemeyin. Biliyoruz imkanlar kısıtlı bütçe yetersiz ama bir yerlerden kısılıp bir türlü çare bulunmalı. Bu futbol ölmeyecek yıllar geçtikçe takımlar artacak Üniversite öğrencilerimiz artıyor nüfusumuz artıyor sebeplerimiz çok .

Karabük Köyü tarafında yapılacak saha için hala ses çıkmadı. Seçimlerden önce herkes atıyordu ama yine her zamanki gibi yalan oldu. Yapılacak mı yapılmayacak mı hala somut bir adım yok. Hızlandırılan bir çalışma yok. Yazı köyde bulunan futbol sahasının ise soyunma odaları yok. Yeni sezon başlamasına kısa bir süre kala o sahada da her hangi bir çalışma yok. Yine tüm il takımlarımız Soğuksu ve 5000 Evler sahasını kullanacak gibi görünüyor. 

Haber/Mustafa DOĞAN Karabük

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler


KÖŞE YAZILARI


sanalbasin.com üyesidir
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Amatörün Gözü Spor Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.