Bay Gol Yaşar Bayram hayatını anlattı

25.12.2019 19:21:15
Bay Gol Yaşar Bayram hayatını anlattı
Adıyaman'ın futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran ve "baygol" olarak lakap takılan Yaşar Bayram,

Bay Gol Bayram hayatını anlattı!
Adıyaman'ın futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran ve "baygol" olarak lakap takılan Yaşar Bayram, hayatını anlattı.
Bay Gol Bayram hayatını anlattı!


Yaşar Bayram, yaptığı açıklamada 1969 yılında doğduğunu belirterek, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde memur olarak görev yaptığını hatırlattı.

1985-1986 yılları arasında futbola başladığını anlatan Bayram, şöyle konuştu:

"O süreçten bu sürece kadar atmış olduğum gollerimle ön plana çıktığım için lakabıma ‘Bay Gol’ diye eklediler. O süreçten bu sürece geldik. Liglerde turnuvalarda attığım goller var. Onun akabinde adımız ‘Bay Gol’e çıktı. Hatta televizyonda bay gol programı var, ben onun telifini almış olsaydım, o benim telifi hakkımdı, bana ait olmuş olacaktı. Rekorlar şeklinde attığım goller olduğu için akabinde bay gol diye lanse ettiler. O süreçten bu güne geldik"

 

MAHALLE ARALARINDA FUTBOLA BAŞLADIM

Mahalle aralarında futbola başladığını aktaran Bayram, "Spor hayatım mahalle arasında 1982-83-84 sezonlarında mahalleler arası işte valilik kupası, mahalle maçlarında başladı. Sporcu ağabeylerimizin dikkatini çektik. Tabi amcam Halil Bayram da kendisi belediye spor kulüp başkanıydı. Bir çok tekliflerin yanında onunda orada olması bana büyük katkı sağladı. 1985-86 sezonunda Belediye Sporda başladım, orada da çok şampiyon olduğumuz dönemlerdi. O süreçten bu sürece geldik. Hala devam ediyorum. Futbol hayatıma amatör olarak da gecen sezon en son takımım Boztepe Spordu. Şuanda ben bilmiyorum, Türkiye’de, dünyada benim yaşımda oynayan amatör ruhlu oynayan oyuncu var mı ? Araştırdığım sürede göremedim ama şuanda bile 25-30 yaşındaki biri gibi o gençlik ruhumu taşımakta olduğum için sürekli her kulüpten teklif alıyorum, anlayacağınız futbol sevgisi beni bu yerlere getirdi. Daire, işim, eşim ve çocuklarım " diye konuştu.

 

ATTIĞIM GOLLERİN SAYISINI BİLMİYORUM

Attığı gollerin sayısını bilmediğini ifade eden Bayram, şöyle devam etti:

"Attığım gol sayısını yazabilmiş olsaydım ama çok zor. Onu tahmin etmek, rekorları alt üst ettim ama gerçekten anlatmakla bitmez. Onun için tahmin edemem. Oynadığım tüm turnuvalardan, oynadığım tüm lig maçlarından göze hitap eden, tribünlere renk veren, hatta bir çok arkadaşım bu konuda renkli sima olduğumu ve bir çok arkadaşta beni görmek için oynadığım maçlarda seyrine doyum aldıkları için benim hangi maçta oynayacağımı önceden kestirip, hakemler olsun, gözlemciler olsun, saha komiserleri olsun, bay golün maçı var beni oraya yaz diye serzenişte bulunuyorlar. Dernek başkanlarına, federasyondaki arkadaşlara rica ediyorlar"

 

TANJU ÇOLAK HAYRANIYDIM

Tanju Çolak hayranı olduğunu dile getiren Bayram, şunları kaydetti:

"Hayran olduğum futbolcu Tanju Çolak. Geçmişten bu yana idolümdü. Sürekli Tanju’yu takip ederek ve yanında da kendime iyi bakarak, hırsımdan, futbol sevgimden hiç bir şey kaybetmedim. Yani sürekli futbolun içinde oldum, bir çok olumsuz, olumlu her şeyi yaşadım ben ama futbol sevgisinden kopamadım. Kırıldığım, üzüldüğüm, üzdükleri, kırdıkları çok şeyler gördüm ama maalesef futbol sevgisi bunların hepsinin önünü kesti. Başarıda oradan geldi. Hedefe kitlendiğim zaman, oynadığım oyunla, sportmenliğimle, karakterimle, kişiliğimle, dürüstlüğümle, bunlar hep bir arada beyinde toplandığı zaman, hedefe de odaklandığın zaman, elde edemeyeceğin hiçbir başarı yok. Bizde bu hedeflendiğimiz noktalara kitlendik ve bu başarıyı elde ettik"

SPOR SEVGİDİR

Sporun sevgi olduğunu vurgulayan Bayram, "Bütün geçmiş ve gelecekteki futbolcu kardeşlerime ve ağabeylerime spor sevgidir. Her zaman söylüyorum. Adıyaman sporda çok geri kalmış, bunu dışarıdaki illere gittiğimiz zaman, maçlarda görüyoruz." ifadelerini kullandı.

EN ÇOK ŞU KRAMPONLAR AKLIMA GELİYOR

Anılarını da paylaşan Bayram, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Beni heyecanlandıran, hatırası olan, şuan elimde gördüğünüz kramponlar, eski ayakkabılar. Çok güzeldi, bu da Adıyaman'ımızın bağrında yetiştirdiği efsanevi futbolcu Necati Çelik var, lakabına Neco derler. Adıyamanspor’a yıllarca hizmet etmiş bir ağabeyimiz. Kaleci birde Salman vardı. O da ünlenmişti. Bununla birlikte aynı takımda tabi Necati abi yıllarca bunu saklamış, kendisi de Antalya kamplarına kendisiyle beraber geldiğimizde benim buna layık olduğumu, bu ayakkabı benim için özel. Bu da Salman’dan, ona hatıra, hatıralar başka yerlere verilmez ama o da beni takip ederek, bunun bana layık olduğunu, hatıram olsun diye verdi. Gerçekten çok heyecanlıyım. 1982 ayakkabısı. Adıyamanspor’un gol makinesiydi. Ondan sonra Dİyarbakırspor’a gitti, orada kısa bir dönem sakatlık geçirdi, talihsiz bir sakatlıktan sonra futbola ara vermek zorunda kaldı. Yoksa bir çok ünlü takımın listesinde yer almış bir ağabeyimiz, kısmet olmadı"

TANJU ÇOLAK'TAN İSTEĞİM VAR

Tanju Çolak'tan bir isteğinin olduğunu belirten Bayram, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Tanju Çolak’tan şunu istiyorum, onunda hatırası kalması için ayakkabısını istiyorum. Adam Avrupa gol kralı olmuş, istemez olur muyum, sürekli onu takip ederek, bugünlere geldik. Bizim talihsizliğimiz, tabi Adıyaman güzel bir il, ben buradan sizlerin aracılığı ile Tanju Çolak’tan kalan kramponları var ise ve birde formasını istiyorum. Tanju beyin ben yıllardan beri hayranıyım" 

haber/haber7

 

Bu haber toplam 613 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
sanalbasin.com üyesidir
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Amatörün Gözü Spor Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.