Akyurt'ta Badminton Rüzgarı

14.4.2019 13:16:01
Akyurt'ta Badminton Rüzgarı
Badminton branş eğitimi

 Akyurt Ankara nın en güzel ve sessiz ilçelerinden biri bence.  Çankırı ile Ankara nın arasında düz bir ilçe. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bu ilçede futbolun yanısıra birçok olimpik branşlarda sporcular milli takıma kazandırılmış. Bunlardan biri de Badminton.  Milli Antrenör Fatih Atalay nezaretinde hafta içi ve hafta sonu  hergün eğitim alan ilçenin spor sevdalısı gençleri yarışmalara tüm hızıyla ve tüm gücüyle devam ediyorlar.  Yaklaşık 100e yakın öğrenciye hizmet veren Milli Antrenör Fatih Atalay ise bu durumdan çok memnun olduğunu dile getirerek şunları dedi: gençlik spor ilçe müdürümüz sayın Kemal Yurtoğlu ile Tesis Amiri sayın Hakan Şen hocalarıma öncelikle çok teşekkür ederim. Onların önderliğinde ilçemizin pırıl pırıl gençlerine badminton eğitimi veriyorum.  Onları sporun en eğlenceli branşı ile buluşturduk. Hem onlar hemde biz çok mutluyuz. Bunun yanısıra velilerimize de ayrıca teşekkür ederim. Onların da destekleri yadsınamaz. İnşallah emeklerimizin karşılığını alacağız". 

SPORUN GÜCÜ

Yaklaşık 100 e yakın genç spor yapıyor. Şöyle bakıldığında bu sayı yadsınamaz. Çünkü hafta içi her gün spor için gelen  sayı takdir edilecek kadar iyi.  Badminton Federasyonu tarafından buraya az sayıda raket ve top verilmiş. Umarız bu sayı yükselir ve gençlerimize destekleri esirgenmez. Federasyon başkanı Sayın Murat Özmekik in sporcuları ve spora gönül veren antrenörleri desteklediğini biz ve kamuoyu bilmekte ve kendilerini takdir etmekteyiz. Teknik olarak sporcuları hazırlamanın yanı sıra bedensel gelişimleri de önemli olduğunu vurgulayan tesis amiri Hakan Şen : bende uzun yıllar spor yaptım ve şuanda sporu yönetir görevdeyim.  Hakemliğim de mevcut.  Bizler bu tür branşların ilçemiz de yapılmasını ve gelişmesini çok istiyoruz. Genel Müdürlüğümüz spor bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak katkılarımız devam ediyor. Fatih hocamıza teşekkür ederiz " dedi. Gençlik spor ilçe müdürü Kemal Bey :" ilçemizde badmintonun yanısıra dövüş ve savunma sporları,  satranç, atıcılık,  ev hanımlarına yönelik sportif faaliyetler ile gençliği zararlı alışkanlıklardan uzak tutacak birçok faaliyet devam etmektedir.  Badminton da 2 milli sporcumuz yetişti ve ülkemiz adına yarışmalara girdi. Bundan dolayı çok mutluyuz. Katkı veren herbir kuruma teşekkür ederim. Fatih hocamıza da ayrıca teşekkür ederim mesai sonrası bütün enerjisiyle gençlerimize eğitim verdiği için" dedi. 

Bizde amatörüngözü. net ailesi olarak spora destek veren herbir kurumu tebrik ederiz. Akyurt Gençlik Spor ilçe Müdürlüğüne Teşekkür ederiz. Bu haber toplam 5970 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Aldırma Yusuf Hoca Aldırma11 Ekim 2019 Cuma 09:03
 • Kızılcabölükspor'un başarısı sonuna kadar6 Ekim 2019 Pazar 17:47
 • Malatya Yeşilyurt Belediye puana hasret6 Ekim 2019 Pazar 17:45
 • Rasim Kara amatör ruh biterse herşey biter3 Ekim 2019 Perşembe 21:44
 • 6222 Sayılı kanunla birlikte çok büyük cezalar 3 Ekim 2019 Perşembe 21:24
 • Karabük Amatör Küme'nin kanayan yarası3 Ekim 2019 Perşembe 21:00
 • Koca bir çınar daha gitti30 Eylül 2019 Pazartesi 19:19
 • 3.Lig 2.Gruba genel bakış30 Eylül 2019 Pazartesi 18:54
 • Merhaba amatör futbol sevenleri29 Eylül 2019 Pazar 16:39
 • Türk futbolu nereye gidiyor25 Eylül 2019 Çarşamba 08:39


 • sanalbasin.com üyesidir
  Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Amatörün Gözü Spor Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.