Ferit Karataş Allah oyun bozanların en büyüğüdür

21.4.2019 20:39:07
Ferit Karataş Allah oyun bozanların en büyüğüdür
Ferit Karataş Allah oyun bozanların en büyüğüdür

 Araban Belediyespor kulüp başkanı kendi hakkında son zamanlarda çıkan dedikodu ve karalamalar hakkında açıklamalarda bulundu.

KAMUOYUNA ve KIYMETLİ TARAFTARLARIMIZA DUYURU!

Araban Belediye Spor Kulübü Başkanı olarak bugün ve daha öncesinde kulübümüz ve şahsım ile ilgili yapılan asılsız eleştiriler, iftiralar ve suç içeriği teşkil eden kelimeler ve cümleler karşısında kulübüm adına daha fazla yıpranmamak ve suç unsuru ile muhatap olmamak için birkaç açıklama siz değerli spor kamu oyuna yapmak gereksinimi doğmuştur. Şöyle ki;

1-Kulübümüz ve şahsım hakkındaki asılsız, iftira ve suç unsuru oluşturan kelime ve cümleler kurulmasının asıl amacı 3 yıldır bal liginde bulunan takımımızı bal liginden düşürmek içindir. (Bilindiği gibi bir hafta sonra Nisip spor ile bir ply out maçımız vardır, bu maç öncesi takımımız karıştırılmak istenmektedir ancak bizim çok değerli 12. Adamımız seyircimiz, karakterli futbolcularımız,futbol teknik direktörümüz ve kıymetli yönetici arkadaşlarımız ile kenetlendik ve biz buna kesinlikle izin vermeyeceğiz biz kulüp olarak her zamankinden daha sağlam ve kenetlenmiş şekilde ayaktayız.)

2-Kulüp olarak tüm futbolcularımızın alacakları ödenmiş kalan birkaç futbolcunun çok cüzi miktar alacakları da ply out maçı öncesi ödenecektir.(Bunun aksine spor kamuoyunu yanıltıcı beyanlar iftira niteliğinde olup suç içermekte ve bu beyanlarda bulunanlar hakkında hukuki ve cezai haklarımızı başlatacağız.)

3-Kulübümüzden ödemelerini alamadıklarını asılsız bir şekilde ifade ederek play out maçı öncesi kulüpten hukuka aykırı, haksız bir şekilde, ayrılan 1- Yusuf ÖZLEM 2- Enes FİLİZ 4- Cafer AKBAK 4- Halil İbrahim BOZKURT futbolcular hakkında AFDK kapsamında yasal olarak idari soruşturma için kulübümüz dilekçe verecek ve kulübün hakları aranacak olup kulübümüzü play out öncesi karalamak ve zor duruma düşürmek isteyenlere izin verilmeyecektir.Bu futbolcularımızın tüm alacakları ödenmiş kendileri ile bizzat kulüp Başkanı olarak şahsım bu hafta görüşme gerçekleştirmiştim.

4- 3. Bentte ifade ettiğim futbolcu arkadaşlarımız gibi bazı birkaç futbolcumuzu da arayarak veya aracı koyarak ply out maçımız öncesi söz konusu maç kapsamında kandırmaya çalışan ve 6222 s.lı Kanun 11. Maddesi ve diğer ilgili maddeleri kapsamında suç işleyen kişilerin bütün eylemleri sabit olup söz konusu şahıs,şahıslar ve/veya kulüpler hakkında hem idari (disiplin cezası,lisans iptali vs) hem de ceza-i anlamda tüm hukuki (maddi manevi tazminat) ve ceza-i başvuru (şike,teşvik,hakaret,iftira vs) sürecini başlatacağımızı buradan ifade etmek isterim.

5- Araban belediye spor kulübü olarak tüm sportmenliğimiz, iyi niyetimiz, sabrımız ile hukuk devleti ve adalete olan inancımız kapsamında hukuki çerçevede haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, ply out maçı öncesi tüm Araban ilçesi,taraftarı,futbolcusu,yöneticileri olarak şerefimiz,onurumuz ve namusumuz ile birlik içinde kenetlenip bu güzide kulübümüzü Bal liginde tutmak için dişimizle tırnağımızla kanımızın son damlasına kadar sportmence mücadele vereceğimizi ve bu kulübü bal liginde tutacağımıza Allah’ın izni ile inanmaktayız.

6- Bu konularda daha detaylı açıklamaları,kulübümüz adına başkan olarak, kulübüm ve şahsım ile ilgili yapılan hukuk dışı girişimlere karşı başvurduğumuz hukuki haklarımızı ve yaptığımız idari başvuruları ayrıntılı bir şekilde yerel basın önünde basın toplantısı yaparak tek tek ve ayrıntılı bir şekilde hafta içi açıklayacağım.
Burdan tekrardan ve önemle söylemek isterim ki; Bizi yıpratmaya, bal liginden düşürmeye kimsenin gücü yetmeyecek, kulübümüz hakkında kötü emelleri olanlar emellerine ulaşamayacaklardır çünkü; "ALLAH OYUN BOZANLARIN EN BÜYÜĞÜDÜR". Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet, saygılar.

Araban Belediye Spor Kulübü Başkanı
Ferit Karataş

Bu haber toplam 5881 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Aldırma Yusuf Hoca Aldırma11 Ekim 2019 Cuma 09:03
 • Kızılcabölükspor'un başarısı sonuna kadar6 Ekim 2019 Pazar 17:47
 • Malatya Yeşilyurt Belediye puana hasret6 Ekim 2019 Pazar 17:45
 • Rasim Kara amatör ruh biterse herşey biter3 Ekim 2019 Perşembe 21:44
 • 6222 Sayılı kanunla birlikte çok büyük cezalar 3 Ekim 2019 Perşembe 21:24
 • Karabük Amatör Küme'nin kanayan yarası3 Ekim 2019 Perşembe 21:00
 • Koca bir çınar daha gitti30 Eylül 2019 Pazartesi 19:19
 • 3.Lig 2.Gruba genel bakış30 Eylül 2019 Pazartesi 18:54
 • Merhaba amatör futbol sevenleri29 Eylül 2019 Pazar 16:39
 • Türk futbolu nereye gidiyor25 Eylül 2019 Çarşamba 08:39


 • sanalbasin.com üyesidir
  Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Amatörün Gözü Spor Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.